www.archiwum.barglow.dt.pl/

:: Apel Augustowskiej Policji
Wiadomość dodana przez: admin (2018-06-15 08:38:53)

Augustowscy policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie swojego mienia oraz radzą jak uchronić się przed kradzieżą.

W ostatnim okresie czasu augustowscy policjanci odnotowali zdarzenia dotyczące kradzieży mienia. Do zdarzeń zwykle dochodzi na terenie prywatnych posesji w obszarze wiejskim. Przedmiotem kradzieży zazwyczaj jest sprzęt wykorzystywany do prac w gospodarstwie, w tym pilarki spalinowe do drewna. Policyjne ustalenia wskazują, że pomieszczenia gospodarcze, w których zaistniała kradzież, bardzo często pozostają niezabezpieczone nawet w nocy. Taki sposób postępowania znacznie ułatwia zadanie osobom, które mogą połakomić się na nasze mienie. Należy także pamiętać, że większość przestępstw dotyczących kradzieży poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja, czy też włamywacza. Zatem warto dołożyć wszelkich starań, aby zgromadzony dorobek wielu lat pracy skutecznie ochronić przed kradzieżą.

ABY UCHRONIĆ SIĘ PRZED KRADZIEŻĄ:

  • pomieszczenia gospodarcze, w których przechowywane są wartościowe narzędzia zawsze pozostawiaj zabezpieczone,

  • zastanów się nad zamontowaniem okratowania okien piwnic, tarasów i drzwi balkonowych,

  • nie zapomnij o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu;

  • zadbaj o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu oraz garaży wolnostojących.

  • zapisz numery fabryczne wartościowych przedmiotów (komputer, telewizor, kamera, spawarka, silnik, wiertarka, szlifierka, inne urządzenia elektryczne itp.), oznakuj je w indywidualny, trwały sposób, niewidoczny dla złodzieja; sporządź listę, a jeżeli to możliwe, również dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów (biżuteria, antyki, cenne obrazy, stare zegarki itp.) - w przypadku kradzieży zwiększy to znacznie szansę ich odzyskania

  • dbaj o to, aby zawsze działało oświetlenie przed drzwiami wejściowymi,

Poznaj swojego sąsiada:

  • Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, i kradzieżom. Porozmawiaj z Twoim sąsiadem o bezpieczeństwie w Waszym miejscu zamieszkania, ustalcie jak zachować „sąsiedzką czujność”:

Poinformuj Policję gdy:

zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania, zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu, zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby w okolicy posesji REAGUJ I POWIADOM Policję dzwoniąc na numer 997 lub 112. 


adres tej wiadomości: www.archiwum.barglow.dt.pl/0//news.php?id=2301