barglow.dt.pl/

:: Podsumowanie V edycji konkursu zbiórki makulatury pt. „Eko-Zabawa”
Wiadomość dodana przez: admin (2018-12-04 14:46:32)

Blisko 160 dzieci i 23.762,6 kg zebranej makulatury – to efekt tegorocznej edycji konkursu zbiórki makulatury pt. „Eko-Zabawa” organizowanego przez Wójta Gminy Bargłów Kościelny. 
Z roku na rok rośnie nie tylko liczba dzieci biorących udział w konkursie, ale też ilość zebranej przez nie makulatury. Tegoroczny wynik jest imponujący. Jeśli przeliczymy tony zebranej makulatury na liczbę drzew zużytych do jej wytworzenia, okaże się, że uczniowie uratowali ok 408 drzew! 
Za zaangażowanie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, zaś 90 uczniów, którzy zebrali największą ilość makulatury spośród 4 szkół pojadą do Aquaparku w Mikołajkach.
Główną nagrodę V edycji konkursu zbiórki makulatury pt. „Eko-Zabawa” dofinansował BIOM Sp. z o.o. 
Kierujemy wielkie podziękowania do wszystkich uczestników konkursu, którzy zbierając surowce wtórne dali przykład pozytywnych praktyk ekologicznych. Serdeczne podziękowania kierujemy również pod adresem rodziców, którzy pomagali w zbiórce i dostarczeniu makulatury oraz nauczycieli, którzy propagowali zbiórkę surowców wtórnych w swoich placówkach oświatowych.

  


adres tej wiadomości: barglow.dt.pl/0//news.php?id=2347